pile of woods

Który pellet lepszy. Iglasty czy liściasty?

Pellety to paliwo opałowe wytwarzane ze sprężonej biomasy. Zasadniczo pelety drzewne powstają poprzez sprasowanie trocin lub innych produktów odpadowych pozostałych po obróbce drewna. Pellety drzewne są zwykle produkowane z drewna twardego lub miękkiego. Drewno liściaste i iglaste to dwie kategorie używane do klasyfikacji różnych rodzajów drewna.

Mogą również zawierać łupinę ziaren palmowych, łupinę orzecha kokosowego, wierzchołki drzew i pozostałe gałęzie po wyrębie. Główną różnicą między peletami z drewna liściastego a peletami z drewna iglastego jest koszt. Wynika to głównie z faktu, że drewno iglaste jest generalnie tańsze niż drewno liściaste. Pellet jest powszechnie spalany jako paliwo w piecu na pellet stosowanym w elektrowniach lub domach. Obecnie pellet zyskał na popularności ze względu na rosnące obawy dotyczące wpływu spalania drewna jako paliwa grzewczego na środowisko. Pellety mają na ogół wyższą sprawność spalania i mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ pochodzą z produktów, które i tak zostałyby zmarnowane.

Zasadniczo drewno liściaste to drewno pochodzące z drzewa okrytozalążkowego. Jest to rodzaj drzewa, które ma zamknięte nasiona, niezależnie od tego, czy są to strąki, czy owoc. Na przykład jabłka lub orzechy i nasiona, takie jak żołędzie i orzechy włoskie. Te rodzaje nasion pozwalają ptakom i owadom przyciągać kwiaty na drzewie i przenosić pyłek na inne drzewa. Jest to również powód, dla którego drzewa liściaste nie są często zgrupowane razem, ale są oddalone od siebie i często mają między sobą inne drzewa. Drzewo liściaste to drzewo, które co roku zrzuca liście. Drzewa liściaste również rosną wolniej, zabierając czas. Z tego powodu większość twardego drewna jest bardzo droga. Z tego powodu drewno liściaste jest drogie, ponieważ jego uprawa trwa dłużej. Drewno liściaste jest używane do różnych zastosowań, takich jak paliwo, narzędzia, budownictwo, budowa łodzi, instrumenty muzyczne, podłogi, gotowanie, beczki, produkcja węgla itp.

Dodaj komentarz